niedziela, 5 października 2014

Jak uszyć spódnicę z kontrafałdami??

Duża Mamusi i Mała Lilusi :)Nie dawno kupiłam materiał potocznie zwany "pikówką", nie należy do najtańszych, ale wart jest swej ceny :) Od początku wiedziałam, że powstaną z niej dwie spódnice. Zaryzykowałam i kupiłam tylko metr (przy czym szer. 1,5 m) i rzeczywiście wystarczyło na styk. Niestety nie zrobiłam zdjęć mojej spódnicy w trakcie szycia, bo nie miałam zbyt dużo czasu :), ale przy szyciu małej spódniczki zmobilizowałam się i pstryknęłam parę fotek.

Pracę zaczęłam od wymierzenia obwodu powyżej pasa, rozłożyłam materiał i mimo iż szerokość wynosiła 1,5 m to zdecydowanie było to za mało jak dla mnie na utworzenie kontrafałd więc już na początku musiałam zszyć materiały by móc zrobić jak najwięcej zakładek.
Następnie powbijałam w materiał szpilki odmierzając za każdym razem 5 cm w każdej ze spódnic. 


Potem wystarczyło już tylko składać szpilka do szpilki co dawało jedną zakładkę o szerokości 2,5 cm i kolejnie drugą o tej samej szerokości, i tak do samego końca :)  I nie pozostało już nic innego, jak zszyć całość na maszynie.


Do spódnicy potrzebny był pasek. Czyli kwestia złożenia cieńkiego paska na pół. Ja dla ułatwienia- złożenie spinałam szpilkami, potem podwinęłam brzegi również podpinając szpilkami i przyczepiłam do spódnicy.


Następnie należy zszyć dwa boki.
 W mojej spódnicy na koniec doszywałam zamek, a u mojej córki zszyłam całość i włożyłam gumkę.
Na samym końcu podwinęłam dół spódnicy i zszyłam.


Życzę powodzenia :)Pozdrawiam,
Isa

1 komentarz:

  1. Zdolna mamusia i piękne modeleczki :)

    OdpowiedzUsuń